Latin név: Cinnamomum Zeylanicum
A használt növény része: levelek és gallyak
Forrás: Srí Lanka
Extrahálási módszer: gőzdesztilláció
A fahéj illóolajat gőzdesztillációval extrahálják a Cinnamomum zeylanicum fáról, más néven Ceylon fahéj vagy valódi fahéj. Kétféle illóolaj van kivonva: az egyik a levelekből gyengébb, sárga vagy világosbarna, és leggyakrabban aromaterápiában alkalmazható; a másik a kéregből származik, amely sötétebbbarna, és az aromaterápiában általában nem előnyös.
A fahéj-olaj nyugtató, erős fertőtlenítő tulajdonságokkal rendelkezik. Olajégőben történő felhasználásról azt állítják, hogy ez az olaj megfázás és hörghurut, valamint a depresszió hatásait enyhíti. Fürdővízben történő felhasználáskor vagy masszázsolajba keverve bronchitis, hasmenés, hidegrázás, fertőzések, influenza, reuma és artritisz kezelésére szolgál. Megszünteti az émelygést és a hányást. Serkenti a mirigy-rendszert, enyhíti ezért a menstruációs fájdalmat. Kerülje a levélolajat terhesség alatt. A kéregolaj nagyon erős, és csak hígítva, szakember felügyelete mellett szabad felhasználni.
A fahéjfa az indiai szubkontinensen őshonos, és évszázadok óta fontos kereskedelmet jelent India, Kína és Egyiptom között. A fahéj forrása a leghosszabb ideig rejtély volt a nyugati világ számára. Herodotus és más szerzők szerint Arabia volt a fahéj forrása. A történet szerint az óriás fahéjú madarak fészket fahéjat botokból gyűjtöttek egy titokzatos helyről, ahol fahéjfák nőttek. Az arabok becsapták a madarakat, és tőlük kaptak fahéjat. Ez volt a hit 1310-ig Bizáncban.
Minden illóolajunk szakszerűen van kiválasztva és tesztelve a tisztaságot illetően, úgy, hogy megfeleljenek a szigorú minőségi követelményeknek.
Bízunk benne, hogy illóolajaink a legjobb minőségűek a piacon.